جستجو کردن

پرکاربردترین کفش های کار

پرکاربردترین کفش های کار

پرکاربردترین کفش های کار کدامند؟ کدام کفش ایمنی برای کدام محیط کاری مناسب است؟ کفش های ایمنی بخشی از تجهیزات حفاظت شخصی هستند و مکانیسم های حفاظتی گستره ای دارند. مهمترین کفش های کار باید استانداردهای ایمنی لازم را دارا باشند و بر طبق مقررات تعیین شده تولید شوند. کفش های ایمنی در زمینه های شغلی مختلفی استفاده می شوند که پوشندگان آن ها در معرض خطرات و حوادث مختلفی قرار می گیرند که ممکن است بر سلامتی آن ها تاثیر بگذارد. پرکاربردترین کفش های کار برای جلوگیری فرد در برابر زمین خوردن، لغزش، محافظت از پا در برابر آلودگی و ضربه گیر می باشند. پادینوس فروشگاه آنلاین ارائه دهنده بهترین کفش های کار صنعتی، کارگاهی و بهداشتی می باشد.

 

استانداردهای ایمنی کفش صنعتی

بهترین کفش های کار بر طبق استانداردهای جهانی تولید می شوند. برای ایمنی و راحتی، قواعدی وجود دارد که کفش ها را دسته بندی می کنند، همین امر انتخاب را ساده تر می کند. استانداردها مکانیسم های حفاظتی را ارائه می دهند که به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

  • DIN EN ISO 20345 استانداردهایی را برای کفش های ایمنی با کارایی بالا تعین می کند که باید فشار 1.5 تن را تحمل کنند و یک کلاهک فلزی باید از پا محافظت کند.
  • DIN EN ISO 20346 استانداردهای کفش کار برای وزن متوسط با پنجه یکپارچه تنظیم می کند. در برابر فشار یک تن مقاومت می کند.
  • DIN EN ISO 20347 پنجه محافظ اجباری نیست اما باید حداقل بار را تحمل کند.

این استانداردها همچنین فرم و شکل کفش را مشخص می کند و بین کفش ها و چکمه ها با لبه (کوتاه، متوسط، لبه دار و ساق بلند) تفاوت قائل می شود. این استانداردها همچنین ویژگی هایی مثل ضد آب بودن و مقاومت در برابر برش را تضمین می کند. مهمترین کفش های کار برای کارهای خاص استفاده می شود که حتما باید استانداردهای ایمنی برای زمینه آن فعالیت را داشته باشد.

پرکاربردترین کفش های کار
پرکاربردترین کفش های کار

مهمترین کفش های کار در چه دسته بندی حفاظتی قرار می گیرند؟

پرکاربردترین کفش های کار بسته به زمینه کاربرد، در دسته بندی هایی قرار می گیرند که به آن ها اشاره می کنیم:

ویژگی های بهترین کفش های کار

بهترین کفش های کار ویژگی هایی علاوه بر استاندارد ها دارند که آن ها را بیان می کنیم. سطح ایمنی یک کفش را از روی ویژگی های آن می توان تشخیص داد. ویژگی ها عبارتند از:

پرکاربردترین کفش های کار به خاطر زیره مقاومی است که دارند، یک زیره باید بتواند در شرایط خاص مقاومت کند. در سه حالت، لغزش روی کاشی و سرامیک، لغزش در کف های فولادی و لغزش روی هر سطح لغزنده و روغنی باید دارای مقاومت باشند.

بهترین کفش های کار
بهترین کفش های کار

کفش مناسب برای هر کار

پرکاربردترین کفش های کار برای محافظت در برابر ضربه های مکانیکی است. از جمله این خطرات شامل سقوط اجسام، بریدگی با اره برقی، فلز مایع و پاشش مواد سمی و فلزات است. علاوه بر این، شرایط خاصی ممکن است در هر حوزه ی کاری ایجاد شود. مثلا هنگام کار بر روی خطوط برق و تجهیزات الکتریکی، لازم است تا چکمه ها از خطوط ولتاژ جدا شوند. هنگام کار دقیقا باید بتواند تاثیر معکوس یک پدیده را نیز پشتیبانی کند. در خطوط برق باید بتواند از شارژ الکترواستاتیکی جلوگیری کند.

کاربرد کفش ایمنی
کاربرد کفش ایمنی

بهترین کفش های کار باید بتوانند برای اهداف مختلف، مثل محافظت در برابر اثرات حرارتی یا رطوبتی و شرایط مختلف آب و هوایی سازگاری داشته باشد. اگر کفش ایمنی در فضای باز پوشیده می شود، کفش ها باید عایق و ضد ضربه باشند. هر محل کاری که نیاز به محافظت از پا دارد باید خطرات از قبل شناسایی شوند. فرم ویژه کفش های ایمنی در آزمایش نشان می دهند که برای چه کاربردی کاملا مناسب هستند. مثلا کفش محافظ برای جوشکاری هایی که هیچ عنصر سنگین یا مذابی وجود ندارد نیاز به پنجه و زیره فولادی نیست. محافظ پا و محافظ ساق به همراه کفش برای کار با تجهیزاتی که فشار شدیدی را تحمل می کنند بهتر است.

مهمترین کفش های کار مجهز به وسایل حفاظتی در برابر بریدگی اره برقی است که به کفش متصل می شوند، بسته به سرعت اره به سطوح مختلف تقسیم می شود. محافظ پا برای کار بر روی قطعات برقی که شامل کلاس دو صفر (500 VAC یا 750VDC) و کلاس صفر (1000 VAC یا 1500VDC) هستند. کفش ایمنی مخصوص مواد شیمیایی که در برابر واکنش ها و برخی از مواد بسیار مقاوم است. کفش محافظ برای افراد دارای کف پای صاف نیاز به گواهی متخصص و استاندارد خاص خود را دارد.

بهترین کفش های کار و مواردی که باید رعایت کنید

بدیهی است که محافظت در برابر خطرات فیزیکی برای پاهای شما در اولویت اول قرار دارد. اما فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید:

  • مهمترین کفش های کار
    مهمترین کفش های کار

    راحتی در پوشیدن اهمیت زیادی دارد، به ویژه تناسب، شکل کفش یا بسته شدن بندها نیز مهم هستند.

  • دوام و عمر کفش ایمنی را می توان با تمیز کردن مناسب افزایش داد. اما شما باید هر سال یک جفت کفش جدید بخرید، در صورت استفاده زیاد شاید حتی لازم باشد زودتر این خرید را انجام دهید. هنگامی که رویه فرسوده است، شکاف در کفش ایجاد شده یا زمانی که می توانید لبه های پنجه را خم کنید دیگر نمی توانید از کفش استفاده کنید. این کفش فرسوده دیگر تضمینی برای محافظت مناسب ندارد.
  • کفش کار بخش ضروری لباس کار است و برای شغل های صنعتی مختلف اجباری است. پرکاربردترین کفش های کار آن هایی هستند که از پاها در برابر تاثیرات خطرناک محافظت و از حوادث ناشی از کار جلوگیری می کنند. برای استفاده طولانی مدت راحت تر از کفش های معمولی هستند.

مهمترین کفش های کار ساختمانی راحت

پرکاربردترین کفش های کار برای مردان و زنان در حوزه ی ساخت و ساز به کار می رود. کفش های کار ساختمانی باید راحت باشند. کفش های ایمنی به دلیل ساختاری که دارند در مدت زمان طولانی تری در برابر سایش و پارگی مقاومت می کنند. غیر ممکن است که به شما بگوییم بهترین کفش های کار برای همه کدامند، اما این بدان معنا نیست که همه مشاغل را پوشش ندهد. آن ها برای استفاده در مشاغلی که میزان حادثه و خطر در آن ها زیاد هستند، پوشش می دهند. صدمات وارده به پا ممکن است باعث ناراحتی های زیاد شود و انجام فعالیت های روزمره زندگی مانند راه رفتن، دویدن یا حتی حرکت دادن پاها را در موقعیت های مختلف دشوار کند. این امر به ویژه برای افرادی که در بخش های خطرناکی مانند ساخت و ساز یا معدن و سایر فعالیت هایی که ماهیت مشابه دارند، صادق است.

مهمترین کفش های صنعت ساخت و ساز

مهمترین کفش های کار که می توان در کارخانه ها و سایر صنایع استفاده کرد را از پادینوس خریداری کنید. این کفش های ایمنی در طیف گسترده ای از طرح ها و رنگ های مختلف ارائه می شود. پرکاربردترین کفش های کار زنانه و مردانه که استانداردهای صنعتی را رعایت می کنند، می توانید در فروشگاه آنلاین پادینوس پیدا کنید.

ما منتظر نظرات شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *